ניהול לידים

אסטרטגיה

ניהול לידים

הwit מקבץ את כל הלידים מכלל הפרסומים ברשת, דפי נחיתה, פייסבוק
וכיוצ"ב. לאחר מכן ניתן לטייב את הלידים כדי לברור את האיכותיים מבניהם,
לסווג ולהתאים אותם לקונטרולרים המתאימים לטפל בהם

לשלוט בארגון היום ולהרוויח יותר

הדיגיטציה שינתה לחלוטין את האסטרטגיות השיווקיות ותהליך המיתוג. כיום לכל ארגון יש נוכחות ברשת בעוצמות שונות. כולנו מדברים קמפיינים, קידום אתרים, SEO, FACEBOOK, GOOGLE ועוד. ארגונים קטנים כגדולים משקיעים בפרסום והתנועה מגיעה. מומחים בשיווק דיגיטלי יודעים שלהביא לתנועה – זה קל, ולהביא לידים – קל לא פחות! למרות זאת, כ- 97% מהלידים לא הופכים ללקוחות. או אז הארגון מרענן את אנשי המכירה שלו, את סמנכ"ל השיווק או את החברה האחראית על הפרסום הדיגיטלי, בפועל המצב יחזור על עצמו – שוב ושוב. לרוב, כאשר השיווק נכון, קהל היעד ממוקד, השירות או המוצר איכותיים – ניתן להפוך את מרבית הלידים ללקוחות. שורש הבעיה נעוץ בהיצף הלידים והיצף המידע שהארגון מקבל. מחקרים אקדמיים מוכיחים כי הארגונים מאבדים לידים משום שהטיפול כושל.

 

הטעות הרווחת היא כי האלמנטים המרכזיים הם אנשי המכירות/נותני השירות והכלים הדיגיטליים המקלים עליהם את המעקב על הלידים בטיפולם. הלכה למעשה, ארגז כלים דיגיטלי הוא בהחלט חיוני לייעול התהליך, אך האם די בכך? הוא אמנם מסייע בידי בעל התפקיד המטפל בליד – אך האם יש כאן הבטחה לארגון כי הטיפול בליד נעשה כהלכה תוך יישום של האסטרטגיה העסקית ומימוש חזונו של הארגון לאורך כל הדרך? בדק פנימי יוכיח כי הארגון לא מכיר את הלידים שלו לעומק, את הצרכים האמתיים שלהם, מה ההתנגדויות האמתיות שלהם, מה הסיבה שהובילה למכירה בפועל – מהירותו של נותן השירות או לחילופין המחיר הזול וכיוצ"ב. נתונים אלה עשויים לסייע לעסק מלבד הגדלת המכירות והלקוחות בפיתוח ותכנון תכנית עסקית עתידית ובפיתוח עסקי של הארגון. הודות להבנת הדברים עשוי העסק לפלח את השווקים והיעדים אליהם הוא יכול להתרחב. כלי דיגיטלי באמצעותו מתנהל המעקב אחר הליד ולעיתים אף מתעד את אופן הטיפול בליד, עשוי להיות יעיל לארגון – אך הוא מסיע לארגון אך ורק בדיעבד. הארגון יכול לתחקר את תיעוד הטיפול בלידים בתום התהליך כאשר שילם מחיר יקר למדי לתחקיר כזה. כמו כן, נתון מרכזי שמרביתנו שוכחים, בעודנו עסוקים בגיוס לידים חדשים, את הלקוחות הקיימים- ביניהם קיימים לידים למוצרים/שירותים נוספים של הארגון.

Wit ניהול לידים

הwit מקבץ את כל הלידים מכלל הפרסומים ברשת, דפי נחיתה, פייסבוק וכיוצ"ב. לאחר מכן ניתן לטייב את הלידים כדי לברור את האיכותיים מבניהם, לסווג ולהתאים אותם לקונטרולרים המתאימים לטפל בהם. הארגון יגדיר את הקריטריונים של לידים איכותיים לעומת אחרים ויסנן מלכתחילה את אלה שאליהם רצוי לפנות. ה- wit כבר בשלב זה ינתח את הקמפיינים הפעילים והמניבים, יאפיין את הלידים ויסייע לארגון בזמן אמת לשפר ולנהל את הקמפיינים שהוא מפרסם. מלבד זאת, תהליכים אוטומטיים שמטרתם למתג את הארגון, יוגדרו על ידי הארגון, יתרחשו במקביל לטיפולו של איש המכירות בליד, העברת מסרים, שליחת שאלונים, סקרים וכו. הwit מפלח מתוך הלקוחות הקיימים, לידים פוטנציאליים לשירות או מוצר מסוים. הטיפול בליד נעשה באופן שקוף ומובנה בהתאם לרצונותיו של הארגון. מקבלי ההחלטות יכולים לקבל החלטה בכל רגע נתון לעניין הטקטיקה הרצויה באותו מקרה. באמצעות wit ניהול לידים הטיפול בלידים אפקטיבי, הארגון יודע בכל רגע נתון האם הליד בשל להמשך טיפול או שמא יש להמתין ולקדם מולו מסרים כלשהם. כמו כן, wit ניהול משימות מזהה את הלידים הרדומים ומעיר אותם באופן אוטומטי. שימוש ב-wit ניהול לידים הוא הבטחה ללידים ממומשים ולתהליך מכירה יעיל, חיוני – שיבטיח את מיתוג העסק וקידומו לאורך כל הדרך.