כספת סיסמאות

אסטרטגיה

כספת סיסמאות

מחולל עבור הקונטרולר את הסיסמה בהתאם למדיניות הארגון
(מספר תווים, אותיות, מספרים וכיוצ"ב). מחולל הסיסמאות יוצר
סיסמאות חזקות ומתוחכמות

לשלוט בארגון היום ולהרוויח יותר

שנות ה-90 היתה תקופה נהדרת ובעיקר פשוטה, האינטרנט החל לבסס את מעמדו, הגלישה היתה חופשית ונדרשנו לזכור סיסמאות בודדות, אם בכלל, לצורך שימוש בתיבת הדואר האלקטרוני וכניסה לתוכנה כזו או אחרת. מהפכת האינטרנט שהביאה עימה אינספור שירותים מקוונים, אפליקציות ואזורים אישיים חייבה אותנו להפוך ליצירתיים (יצירת סיסמאות מורכבות ובטוחות) ובעיקר בעלי זיכרון פנומנלי. המידע שלנו מרוח ברשת החל מחשבונות הבנק, מידע כלכלי, רכישות, רשויות, חיובים, מלאי, מידע עסקי, לקוחות שירותים נצרכים ועוד. ככל שהשימוש ברשת גבר נחשף הארגון לפריצות חמורות וגניבת זהויות אשר עלולים למוטט אותו. חשבונות וסיסמאות הם אחת החולשות המשמעותיות בארגונים. כיום כל אדם מחזיק לכל הפחות ב-10 סיסמאות, בעוד ארגונים מחזיקים עשרות סיסמאות וחשבונות שונים.

לפני שני עשורים ייתכן שפתקית או שתיים של סיסמאות עליהן שמרנו מכל משמר סיפקו אותנו. אך מאז ועד היום לא די בכך. העובדים נדרשים להתחבר לחשבונות שונים כחלק אינטגרלי מהעבודה שלהם, נדרשים להחליף סיסמאות, בעוד מדיניות הארגון לעניין סיסמאות לא תמיד ברורה ומיושמת בשטח ומסכנת את הארגון למדי. בעלי ארגונים ועובדים מרבים לשלוח סיסמאות בוואטסאפ או לתעד אותן בדפי ממו דיגיטליים ואפליקציות לא מאובטחות. אם לא די בכך, מאבדים זמן יקר לצורך שחזור סיסמאות וחידושן. המציאות החדשה ומהירות התגובה מחייבים אותנו לא פעם לשתף סיסמאות ופרטי חשבונות בערוצים לא מאובטחים, לא זכור לנו מי יודע את הסיסמה ומי לא וגם כאשר הסיסמה נשמרה אוטומטית בדפדפן, כאשר ניסינו להיכנס לחשבון מאמצעי אחר התברר לנו שהסיסמה לא שמורה. ככל שהקושי והתסכול הנוגעים לסיסמאות גדל, כך ההיצע של אפליקציות ומחוללי סיסמאות גדל. הפיתוי לארגן את הסיסמאות במקום אחד הפך את מקבץ הסיסמאות לנגיש מחד גיסא אך לפצצת זמן מתקתקת מאידך גיסא. מעטות החברות אשר יודעות להתמודד עם פרצות אבטחה ומשמשות כספת אמיתית לארגון.  

Wit כספת סיסמאות

מחולל עבור הקונטרולר את הסיסמה בהתאם למדיניות הארגון (מספר תווים, אותיות, מספרים וכיוצ"ב). מחולל הסיסמאות יוצר סיסמאות חזקות ומתוחכמות. מונע שימוש באותו שם משתמש ואותה סיסמה בחשבונות שונים ואוסר שימוש בסיסמאות בהן נעשה שימוש. כספת סיסמאות זוכרת את הסיסמאות, שם המשתמש וכן מזהים כאלה ואחרים וממלאת אותם אוטומטית בחשבון הרלוונטי. קברניטי הארגון ומנהליו יחליטו מי מורשה לעשות שימוש בסיסמאות ומזהים ולעומתם לעיני השאר פרטים אלה יהיו נעלמים. ניתן לשתף סיסמאות באפן מאובטח לחלוטין. נוסף לכך כספת הסיסמאות מאחסנת מספר בלתי מוגבל של תאים וסיסמאות, כאשר ניתן לגשת אליה מכל מקום. הסיסמאות מאוחסנות בבטחה בהתאם לאסדרה הכללית להגנה על מידע (GDPR). אף אחד לא חשוף לסיסמאות מלבד הארגון והקונטרולרים שהוגדרו, להבדיל מאפליקציות המטפלות בסיסמאות ויכולות לראות את המידע ולעיתים אף לעשות בו שימוש לצורך מכירת נתונים. כספת סיסמאות מפשטת דרמטית את החיים המקוונים של הארגון תוך שמירה על תקני אבטחה מחמירים ביותר.