ניהול הכנסות

אסטרטגיה

ניהול הכנסות

מטפל בהכנסות מיצירת החיוב ועד קבלת התקבול.
הקונטרולרים מפיקים את החיובים בכל זמן נתון
ומכל מקום בהתאם לפרטי העסקה

לשלוט בארגון היום ולהרוויח יותר

חשבוניות מעוצבות או ניהול הכנסות?!

מחקרים מלמדים כי ארגונים ועסקים קטנים כגדולים מצליחים לגבות כ56% מכלל ההכנסות שלהם. אכן, המאה ה- 21 הביאה עמה מגוון של כלים ואפליקציות כדי להקל לכאורה על הארגון בתהליך הגבייה. בפועל היתרון ניכר בחיסכון בנייר וגולת הכותרת היא החתימה הדיגיטלית. למרות זאת, אנו עדים לכשלים חמורים וככל שהזמן חולף אחד החסמים המרכזיים של מרבית הארגונים מקורו בניהול ההכנסות וכפועל יוצא ניזוק התזרים, התקציב וכן צמיחתו של הארגון. קברניטי הארגון או אנשי הכספים שלו לא פיללו להפוך לשוטרים ולרדוף אחרי הלקוחות שלא משלמים.

אנו מתהדרים ומשקיעים בנראות המסמכים שאנו מפיקים ואכן עיצוב החשבונית תורם למיתוגו של הארגון, אך ברור למדי שאסור לנו לשכוח את התהליך שלעצמו. הארגון נדרש להתנהל מול לקוחותיו מבלי שניהול ההכנסות נדחק לתחתית הרשימה ובאותה העת מבלי להשקיע זמן ומשאבים מיותרים. כאשר לקוח לא משלם זמן מה וצובר חוב, לימים הוא יתקשה לשלם את החוב במלואו ולכן יבקש פריסה או הנחה. יתרה מזאת ככל שנקפיד לגבות בזמן ולמזער את מספר הלקוחות שחייבים תקטן החשיפה של הארגון. אין לנו וודאות לגבי החוזק הכלכלי של כל אחד מהלקוחות ומכאן שנעדיף לצמצם את החובות כך שאם חלילה הוא יחדל לא יהפוך החוב לאבוד. ההכנסות הן הדלק של העסק, הן מניעות את העסק. מבלי לגבות את התקבולים העסק עלול לחדול, אין אפשרות לשלם את ההוצאות השוטפות, אין אפשרות להשקיע והצמיחה נגדעת באיבה. האם עלינו להעסיק עובד שייעודו גביה? האם דרושה מחלקת גביה? כמה מנגנוני בקרה דרושים כדי שהארגון יגבה?

Wit ניהול הכנסות

מטפל בהכנסות מיצירת החיוב ועד קבלת התקבול. הקונטרולרים מפיקים את החיובים בכל זמן נתון ומכל מקום בהתאם לפרטי העסקה. לעיתים מקור החיובים יהיה בהסכם כזה או אחר וכיוצ"ב. את המסמכים ניתן לעצב בחופשיות יתרה בהתאם לרוח הארגון ולאסטרטגיית המיתוג שלו. כאמור, ה- wit מאפשר להפיק את כלל המסמכים החשבונאים הנדרשים, לשלוח אותם ללקוח בלחיצת כפתור בהתאם לכללי ניהול ספרים תקין. ניתן לדעת בכל רגע נתון מהו סטאטוס החייבים, גובה ההכנסות, וכן חיובים שחרגו מתנאי האשראי המוגדרים להם. ה- wit מזהה כאשר לקוח נחשף כבעייתי – לקוח כזה יקבל מספר תזכורות גבוה יותר לגבי התשלום באופן אוטומטי. האמונים על הגביה יוכלו לנתח את איכות הלקוחות, לזהות איזה לקוחות מאטים את ההתקשרויות וכן לקבל תמונה מדויקת לצורך ניהול תזרים. הוכח כי השימוש ב-wit מכפיל, לכל הפחות, את אחוזי הגביה.