ניהול הוצאות

אסטרטגיה

ניהול הוצאות

מטפל בהוצאות הארגון מקצה לקצה. כל הוצאה מתועדת באופן
דיגיטלי, מקוטלגת בקטגוריה המתאימה, כך שמידי חודש ניתן לקבל
פילוח ברור של ההוצאות בארגון

לשלוט בארגון היום ולהרוויח יותר

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביעה כי רק כ-60% מהארגונים מצליחים לשרוד את שנתם הרביעית ואחוזי השרידות יורדים דרמטית ככל שהשנים חולפות. קברניטי הארגון לא תכננו להתגייס למלחמת שרידות, יזמים לא שיוו לעצמם שכל חזונם יצטמצם לגיוס משאבים כדי לעבור עוד חודש. שרידות הארגון לא צריכה לנקר בראשם של המנהלים אלא צמיחה, רווחיות, יעילות, הגשמת החזון, אלה צריכים להניע את הארגון בכל רגע נתון. לא פעם אנחנו תוהים כיצד ארגון שמגלגל מחזור של 4,000,000 ₪ מתקשה לסיים את החודש או לחלופין עוסק פטור או עצמאי שמכניס 40,000 ₪ לחודש לא מצליח להשאיר לעצמם שכר בסוף החודש. כיצד ניתן להסביר את הר החובות שצוברים עסקים? לכאורה התשובות פשוטות וההסברים משכנעים; המיסים גבוהים, שכר העבודה יקר, התמחור נמוך, מוצרי הגלם התייקרו ועוד…ועוד…ועוד…כל התשובות נכונות.

 

התשובה המרכזית לרוב נעוצה בבקיאות ושליטה בהכנסות ובהוצאות של הארגון. אינטואיציה עסקית היא תכונה הכרחית בארגון, אך היא בהכרח אינה חזות הכל. בעלי עסקים מכירים בערך את המספרים בעסק, פחות או יותר את ההוצאות,  בערך את ההכנסות אך לא יודעים את כל הנתונים הרלוונטיים באופן שיטתי וכן לא מצליחים לנתח אותם ביסודיות. אינטואיציה אינה יכולה להחליף ניתוח מובנה אשר משפיע על איכות ההחלטות העסקיות וכן איתנות הארגון. שליטה בהוצאות השוטפות או משא ומתן עם ספק פלוני לצורך הוזלת מחירים הם חלק משגרת העסק אך "הידיעות" הללו מאפשרות לארגון להעמיק את הפער ולהגדיל את החובות ולחפש מפלטים מימוניים שלא בהכרח דרושים לו. ככל שהמודעות תהא גבוהה כי ניהול כספים נכון הוא חיוני וקריטי הארגון יצמח וישגשג.

Wit ניהול הוצאות

מטפל בהוצאות הארגון מקצה לקצה. כל הוצאה מתועדת באופן דיגיטלי, מקוטלגת בקטגוריה המתאימה, כך שמידי חודש ניתן לקבל פילוח ברור של ההוצאות בארגון. הwit מתריע כאשר תועדה הוצאה בניגוד להסכם עם ספק כזה או אחר או לחלופין כאשר המחיר חורג מהסיכום, כך שאין צורך מדי חודש להשוות את החשבוניות לתשלום למחירוני הספקים. ניתן לדעת בכל רגע נתון את חלוקת הוצאות, לבחון את הרגלי הצריכה של הארגון, לזהות ספקים ונותני שירותים דומיננטיים שכדאי לרעננן מולם את תנאי ההתקשרות וכיוצ"ב. יסודות ניהול העסק נעוצים ברווח הגולמי והתפעולי, תמחור נכון תלוי בהבנת התקורות, מבלי לקבל שיקוף מדויק של כל הוצאה ולו הקטנה ביותר, ההחלטות שתתקבלנה עלולות להיות שגויות והחובות ייערמו. Wit ניהול הוצאות מסייע בצמצום הוצאות מיותרות, כפל תשלומים, מעקב אחר ההוצאות וכן אחר המסמכים החשבונאים הדרושים לארגון לצורך זיכויים ברשויות המיסוי. אם לא די בכך, הרי שבאמצעות ה-wit ניתן לזכות ספקים באמצעות מס"ב באופן אוטומטי וכן לחסוך זמן רב להנהלת חשבונות, שכן תיעוד החשבוניות בwit מייצר פקודה אוטומטית בספרים. האושר העסקי מונח ממש כאן.