ריטיינר

אסטרטגיה

ריטיינר

מבצע אחוז ניכר מתהליך הגביה עבור הארגון.
ריטיינר הוא תשלום חודשי קבוע בגין שירות
(חוגים, הנהלת חשבונות, ייעוץ משפטי, תחזוקה וכיוצ"ב)

לשלוט בארגון היום ולהרוויח יותר

כולנו רוצים להתפרנס בכבוד ולקבל תשלומים בזמן. במציאות היומיומית ארגונים גדולים כקטנים מתקשים לגבות את שכר הטרחה שלהם מכל מני סיבות שונות ומגוונות. מוסר התשלומים בעולם העסקי הולך ומתדרדר. הקושי לגבות תשלומים מלקוחות הוא שכיח ומרבית הארגונים מתקשים להתמודד עם הבעיות הללו. ככל שהזמן חולף, הסיכוי לראות את הכסף פוחת, החשיפה של הארגון גדלה, התזרים נפגע וכן הלאה. כל אלה משפיעים באופן ישיר על הארגון, החל מהפיתוח העסקי שלו וכלה במוסר התשלומים שלו לספקים ונותני השירותים שלו. מחקרים מוכיחים כי הסבירות שחובות הפתוחים למעלה מ-90 ישולמו קלושה. היעדר הכנסות במועד, כמשק כנפי הפרפר, עלול ליצור קשיים באטמוספירה העסקית שבסופו של דבר יגרמו למשבר בלתי הפיך בארגון.

אף על פי שמהותו של כל ארגון או פרילנס היא להרוויח כסף, מסתבר כי גבייה היא לא העיסוק המועדף ולכן לא פעם בוחרים בדחיית הגבייה ככל האפשר ולעיתים אף לא באופן מודע. לחלופין ארגונים רבים מסגלים לעצמם רוטינה של רדיפה אחרי הלקוח עד לקבלת התשלום ולצורך כך מקצים עובדים ומשאבים אשר נושאים עלות ונוגסים מרווחיות הארגון. "אין לי חשבונית" היא אחת הטענות השכיחות, כאשר אליה מצטרפות "לא ראית", "שכחתי", "למה לא הזכרתם?!" כל אלה קונים זמן ללקוח מחד גיסא ומזיקים לארגון מאידך גיסא. האמת, כמו תמיד, איפשהו באמצע. תהליך הגביה נדחק לשוליים, הארגון לא מקפיד על התנהלות סדירה ובוקר בהיר נודע ללקוח שהוא חייב סכום כסף לא מבוטל כחלק ממבצע חיסול חובות שעורך הארגון.

Wit ריטיינר

מבצע אחוז ניכר מתהליך הגביה עבור הארגון. ריטיינר הוא תשלום חודשי קבוע בגין שירות (חוגים, הנהלת חשבונות, ייעוץ משפטי, תחזוקה וכיוצ"ב). הארגון נדרש להגדיר באופן חד פעמי את הדרישה עבור הלקוח, באיזה יום בחודש יש לחייב, עד מתי יתבצע החיוב, מהו מועד התשלום וכו'. הwit יפיק את הדרישות מדי חודש בהתאם לאמצעי התשלום שסוכם עם הלקוח. הדרישה תשלח באופן אוטומטי ללקוח. כל פרק זמן קצוב תשלח תזכורת אוטומטית לביצוע התשלום לאמצעי שיגדיר הארגון. בחלוף זמן סביר מהפקת דרישת התשלום, תתקבל התראה בארגון כי לקוח כזה או אחר טרם שלם. הwit גובה מלקוחות המשלמים בכרטיסי אשראי באופן עצמאי. נוסף לכך משקף באופן ברור את מוסר התשלומים של הלקוח ומאפשר לקברניטי הארגון להפסיק התקשרות עם לקוחות בעיתיים. הwit חוסך זמן ניכר מתהליך הגבייה, חוסך את התזכורות והפניות האישיות (וגם את חוסר הנעימות לעיתים רבות) וכן מבטיח ללקוחות שלכם עקביות וסדר ואפס הפתעות בנוגע לחיובי עבר שלא שולמו.