לשלוט בארגון היום ולהרוויח יותר

עומס, עדיפות, לוחות זמנים, תעדוף, דחיפות וכיוצ"ב מהווים מכנה שלילי משותף לכלל הארגונים והעסקים. ארגון הבריאות העולמי הגדיר את הלחץ שמקורו בעבודה "המגפה של המאה ה- 21".  לחץ בעבודה נחשב לגורם סיכון הגדול ביותר בארגונים, הרבה יותר מפציעות ותאונות. לעיתים אנחנו מודעים ללחץ ופעמים רבות אנחנו עדים לשחיקה ועייפות. הלחץ מכה בעובדים הזוטרים, במנהלים הבכירים ואף בקברניטי הארגון ובעליו. מחקרים חושפים נתונים מדאיגים כי 64% מהפרטים בארגונים חשים לחוצים, תשושים וחסרי שליטה. למציאות הלחץ השלכות הרות גורל על הארגון, שכן המשמעות היא הפסדים גדולים של כסף. התפוקה של הארגון נמוכה, שעות העבודה פוחתות במרוצה הזמן, ירידה במוטיבציה ובביצועים, טעויות, עיגולי פינות ושחיקה המובילה בסופה להתפטרות או פיטורין. אל נשכח כי הארגון הוקם כדי להרוויח כסף לבעליו ולעובדיו ונדרשת נקודת איזון אשר תבטיח עמידה ביעדים, הצלחה, יעילות ורווחיות לטווח הארוך – הכיצד?

עומסי עבודה מקורם במשימות, בהספקים וביעדים שהוגדרו לנו. ארגונים רבים מתהדרים בטכנולוגיות שהם מייצרים, בחידושים שהם מביאים ובהיותם חלק מהמהפכה הטכנולוגית, אך בפועל תהליכי העבודה הפנים ארגוניים אינם מעידים על כך. אנו עדים למאות אלפי עובדים אשר סומכים על הזיכרון, מנהלים רשימות, פתקים ואינסוף מסמכים – חלום בלהות. חלק מהמשימות נשכחות כי הופרחו לחלל האוויר והעובד לא כתב אותן, המשימות מפוזרות בפלאפון, במיילים, בוואטסטפ על גבי פתקים – מאיזו משימה מתחילים? מה דחוף? מה חשוב? מה תקוע? דרוש לנו זמן לא מבוטל לארגן את היום. הקשיים והסרבול לא מסתיימים, אכן יש משימות קצרות טווח ויש משימות מורכבות יותר המחייבות ניהול ובקרה. כיצד מזהים מוקדי לחץ, האם חלוקת העבודה יעילה?

Wit משימות

מטפל במשימה מקצה לקצה. הקונטרולר יכול להזין את המשימה באופן עצמאי עבור עצמו או לחלופין עבור קונטרולרים אחרים. את המשימות ניתן להזין מכל מקום ובכל זמן נתון. ניתן להגדיר התראות ותזכורות לאחראי המשימה או לבעלי תפקידים אחרים לגבי משימה חדשה, סיום משימה, משימה שחלף זמנה וכן הלאה. ניתן לתעד את המשימה מראשיתה ועד לסיומה. ה- wit מאפשר ליצור אינסוף תבניות למשימות מובנות וקבועות, וכן לקטלג את המשימות לפי מפתח סיווגים כפי שיוחלט על ידי הארגון או הקונטרולר. הwit מתעדף את המשימות ומייצר סדר עבודה בהתאם ליעדים שהוגדרו. מלבד זאת מתייתר הצורך בבקרה ומנגנוני דיווח. ככל שהמשימות מנוהלות בwit, תמונת המצב, הסטאטוסים וכן העדכונים שקופים לקונטרולרים הרלוונטיים. מקבלי ההחלטות והמנהלים בארגון יידעו באופן מובהק וברור האם עומס העבודה על עובד כזה או אחר סביר, איזה מחלקות יעילות, האם התפוקה ראויה ואיכותית והאם קיימים תהליכים ארגוניים מסובכים המחייבים שינוי. הוכח כי השימוש בwit מטיב עם מדד האושר והעושר בארגון.